Кінезіотейпування

Кінезіотейпінг (від kinesio - рух, tape - стрічка) — технологія накладення спеціальних еластичних пластирів (кінезіотейпів), що застосовуються для профілактики та природнього прискорення процесу відновлення та реабілітації при травмах суглобів, м’язів, зв’язок і забиттях м’яких тканин. Кінезіотейпінг знайшов своїх прихильників у багатьох країнах світу, оскільки почав широко застосовуватися в спортивній медицині, реабілітації та фізіотерапії.

Головною властивістю кінезіотейпа є підтримка м'язів, сухожиль, суглобів у фізіологічно правильному положенні без ефекту скутості рухів. За допомогою тейпів можна як простимулювати, так і розслабити м'язи, задати фізіологічно правильне положення суглобів.
Також кінезіотейп здатний в найкоротші терміни позбавити людину від набряклості. Тейп покращує кровообіг і стимулює лімфовідтік. У процесі руху стрічка тейпа стискується і розтягується, що дає ефект мікромасажу, який, в свою чергу, прискорює обмінні процеси.

Залежно від мети кінезіотейпування, розрізняють різні види аплікацій тейпа.
Відбувається стимуляція тактильних і механорецепторів шкіри, механічна зміна рухового стереотипу і локальне зменшення внутрішньотканинного тиску. В результаті такого впливу зменшується біль, поліпшується мікроциркуляція і посилюється лімфовідтік, що сприяє зменшенню набряку в місці запалення тканини.

До показань належать:

травми опорно-рухового апарату, наслідки ортопедичних операцій, закриті травми м'яких тканин, порушення постави і сколіози, плоскостопість та інші деформації стоп, артрози, артрити, дегенеративно-дистрофічні захворювання хребта, паралічі, парези, тунельні синдроми, компресійно-ішемічні нейропатії, міофасціальний синдроми, лімфостаз.

Метод тейпування абсолютно безпечний, не токсичний, безболісний, що дозволяє використовувати його в педіатрії.
М’яка і непомітна дія кінезіотейпу робить лікування приємним і придатним навіть для немовлят. Результат дії пов’язки відчутний вже з моменту її накладення. Бавовняна основа тейпів не порушує дихання шкіри та випаровування з її поверхні.

Найбільш продуктивно використання тейпів в лікуванні наступних захворювань:

  • дитячий церебральний параліч
  • кривошия
  • сколіози різного ступеня тяжкості
  • вирівнювання і стабілізація нижніх кінцівок
  • геміплегія

Все частіше кінезіотейпування застосовується в логопедії. Часто дітки з психомовною затримкою розвитку не можуть правильно керувати м'язами обличчя, а слабкий артикуляційний апарат значно ускладнює мову дитини. При правильному накладанні кінезіотейпів робота з відновлення мови проходить значно продуктивніше.

Протипоказання:

трофічні виразки, відкриті рани, екзема, алергічні реакції на акрил, перший триместр вагітності, ксеродерма (пергаментна шкіра), індивідуальна непереносимість.

Ефективність кінезіотейпування залежить від правильного наклеювання тейпа. Тому краще звернутися до фахівця, який, залежно від захворювання або травми, підбере потрібну аплікацію тейпа.

Програми для дітей
Для дітей з ДЦП
Корекція мови та соціальна реабілітація

Напишіть нам