Сенсомоторна корекція
Сенсомоторна корекція використовується в груповій роботі з дітьми, які мають проблеми в розвитку, навчанні, спілкуванні, поведінці, а також страждають психосоматичними розладами.
Сенсомоторна корекція впливає не на саме порушення, а на механізм його виникнення, оптимізує роботу центральної нервової системи, створюючи, таким чином, основу гармонійного розвитку дитини. Застосування даного методу покращує у дитини увагу, пам'ять, мову, просторові уявлення, дрібну і велику моторику, знімає гіпер - або гіпотонус, знижує стомлюваність, підвищує здатність до довільного контролю поведінки.
Робота в групі сенсомоторної корекції являється психотерапевтичною та навчальною, так як метою занять є вирішення психологічних і соціальних проблем дитини, навчання її саморегуляції поведінки; в ході роботи розвиваються певні вміння і навички, підвищується самооцінка і впевненість у собі.
На другому етапі (4 - 6 тижнів) відпрацьовуються локомоторні рухи, виконуються розтяжки.
Третій етап (8 - 10 тижнів) - вправи виконуються стоячи рачки.
На четвертому етапі (4 - 6 тижнів) формуються навички складних рухів, включаються вправи на розслаблення і розвиваючі ігри з правилами.
Дитина засвоює навколишній світ, починаючи з оволодіння власним тілом. Через розвиток рухів, їх координації йде розвиток структур головного мозку дитини. Дихальні вправи і масаж активізують діяльність мозкових структур, що створює основу для розвитку пізнавальних процесів і навичок дитини.
Заняття мають вигляд адаптованої для дітей гімнастики («зарядки»), яка проводяться в залі на килимі. Дитина повинна бути легко одягнена: закриті коліна і лікті, на ногах - шкарпетки.
Програма розрахована на 6 -9 місяців.
Заняття проводяться 2 рази на тиждень.
Час одного заняття - 45 хвилин.
Групи складаються з 3-5 чоловік.